Bu 2 Web3 Coin Ortaklık Duyurdu: Fiyat Çakıldı!

ImmutableX (IMX) ve Polygon Labs, Web3 oyun ekosistemini genişletmek için işbirliğine gidiyor. Stratejik ortaklık, oyun stüdyolarını ve geliştiricileri Web3’e dahil etme sürecini basitleştirmeyi amaçlıyor. Normalde, böyle bir gelişmenin ilgili Web3 coin fiyatlarını artırmasını beklenir ancak IMX fiyatı tam tersine çakıldı.

ImmutableX ve Polygon işbirliğine gidiyor

Web3 oyun geliştirme platformu ImmutableX, Web3 oyunlarının gelişimini hızlandırmak için Blockchain protokolü Polygon Labs ile stratejik bir ortaklık kuruyor. Bir basın açıklamasına göre Immutable, platform ürünlerini Web3’te oyun stüdyoları ve geliştiricilerin katılım sürecini basitleştirmek için Polygon’un sıfır bilgi teknolojisini (zk-proof) kullanarak güçlendirecek. Basın açıklamasına göre ittifak, işletmeler için ‘pazara çıkış süresini hızlandıran ve onlara son kullanıcılar için en büyük ve en likit ekosistemlerden biri olacak bir ekosisteme erişim sağlayan’ bir seçenek sunmayı amaçlıyor. Immutable’ın başkanı ve kurucu ortağı Robbie Ferguson, ortaklığa ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Şu anda yüzlerce oyun stüdyosuna ve milyonlarca oyuncuya hizmet veren bir numaralı Web3 oyun platformunu Polygon’un sınıfının en iyisi zkEVM teknolojisiyle birleştirerek, Web3’ü yaygınlaştırmaya ve dünya çapında milyonlarca insana dijital sahiplik getirmeye hazır. Ethereum merkezli bir oyun ekosistemi inşa ediyoruz. Oyuncular için hiçbir hak olmaksızın her yıl milyarlarca dolarlık görünüm satılıyor. Bunu değiştiriyoruz, böylece oyuncular kontrolde olacak ve sahiplik elde edecek.

Beklentiler karşılanmayınca Web3 coin fiyatı sert düştü

Bununla birlikte, şirketin yerel token’ı olan ImmutableX (IMX), yaklaşık %15 düşerek 24 saatin en düşük seviyesi olan 1,29 dolara geriledi. Web3 oyun stüdyosunun duyurusundan önce token 1,51 dolardan işlem görüyordu. Web3 coin fiyatının düşmesinde yüksek beklentiler etkili oldu. Çünkü, bu ortaklık öncesinde ImmutableX, büyük bir gelişmenin olacağını ilan etmişti. Öyke ki ImmutableX, Twitter hesabındaki bir sayaçtan geri sayım başlattı ve kripto topluluğunda çok büyük bir gelişmenin olacağı intibaı uyandırdı. Ancak, yapılan ortaklık duyurusu beklentileri karşılamayınca token fiyatı sert düşmeye başladı.

IMX günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Web3 alanında ortaklıklar tüm hızıyla devam ediyor

Öte yandan, hem Immutable hem de Ethereum, gelişen Web3 oyun endüstrisini yeni araçlar ve ana akım ortaklıklarla genişletmeye odaklandı. Haziran ayında Immutable, Web3 oyunları için 500 milyon dolarlık bir girişim fonu başlatırken, Polygon Temmuz ayında Web3 oyunlarını ilerletmeye adanmış bir iş birimi kurdu. Immutable ayrıca Ocak ayında Web3 oyuncuları için oturum açma ve yönetim sürecini kolaylaştırmak için hepsi bir arada bir pasaport sistemi başlatırken, oyun motoru Unity geçen ay geliştirici araç setinde ImmutableX desteğini genişletti.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon, Nike, Reddit ve Starbucks dahil olmak üzere etkileyici bir ortaklık listesine imza attı ve kısa süre önce Final Fantasy video oyunlarının arkasındaki şirket olan Square Enix ile Non Fungible Token (NFT) projesi geliştirmek için ortaklık kurdu. Bu arada Immutable, mevcut platform üzerine inşa edilen 140’tan fazla yeni başlık oluşturmak için GameStop, DC Comics ve Marvel gibi şirketlerle ortaklık kurdu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.